Sesiunea de comunicari stiintifice pentru studenti: 22-23 Martie 2018

Invitam comunitatea de studenti din Facultatea de Relatii Economice Internationale sa participe la editia din acest an a Sesiunii de Comunicari Stiintifice Studentesti care va avea loc în zilele de 22 si 23 Martie 2018.

Sectiunile propuse în acest an vor fi:

- Economie Internationala (ciclul licenta, master si doctorat)

- Afaceri Internationale (ciclul licenta, master si doctorat)

- Business and Cultural Studies (ciclu licenta)

- Leading Literary Figures: Frankenstein (bicentennial anniversary)  and Other Dark Stories (ciclu licenta)

- Applied Modern Languages (ciclu licenta)

- Comunicare în limba franceza (La Francophonie au XXI-ème  siècle) (ciclu licenta)

- Comunicare în limba germana (Landeskunde und Kommunikation im deutschsprachigen Wirtschaftsraum) (ciclu licenta)

- Comunicare în limba italiana (ciclu licenta)

- Comunicare în limba japoneza (ciclu licenta)

- Comunicare în limba rusa (ciclu licenta)

- Comunicare în limba spaniola (Lengua y cultura en ámbitos económicos de habla hispana) (ciclu licenta)

- Sectiunea dedicata Anului Pregatitor Limba Romana (APLR)

Call for papers poate fi descarcat aici.

Calendarul evenimentului:

- Termen limita pentru trimiterea abstractului: 11 Martie 2018

- Termen limita pentru trimiterea lucrarii finale: 20 Martie 2018

Abstractul si lucrarile finale se trimit pe mail: sesiunestudrei@gmail.com (toate sectiunile) cu mentiunea clara in subiectul mesajului a sectiunii careia i se adreseaza. De la urmatoarea adresa puteti descarca formatul propus pentru elaborarea lucrarilor:

Va asteptam cu premii atractive si cu numeroase oportunitati de publicare a lucrarilor dumneavoastra în jurnalele academice asociate facultatii noastre!

Pentru orice detalii va stam la dispozitie: cristian.paun@rei.ase.ro